Zihin Okulu
Zihin Okulu
Zihin Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zihin Okulu

Parapsikoloji - Telekinezi - Astral Seyahat - Telepati - Meditasyon...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Farkındalık Ne değildir?

YazarMesaj
JiTeM
Admin
JiTeM

Farkındalık Ne değildir? Empty
MesajKonu: Farkındalık Ne değildir?   Farkındalık Ne değildir? Icon_minitimeSalı Nis. 05, 2011 8:35 pm

Farkındalık ile sinirlenmenin hiçbir alakası yoktur arkadaşlar.

Farkındalık sadece egomuzu kontrol eden şeytandan kontrolü geri almamızdır.

Bakınız insanları doğal tepkileri vardır. Bunlar ego çipinde kayıtlıdır. Biz farkjındalık uygulamaları ile egoyu silmiyoruz. Sadece egonun kontrolünü geri alıyoruz.

Eğer tepkilerimiz olmasa yani ego olmasa biz yaşayamayız.

Bir örnek verelim;

sıcak bir cisim elimize değince elimzi çekeriz. Bu bir tepkidir ve egoda kayıtlıdır. Eğer biz sıcak cismin elimize değdiğini izlersek oradan bir enerji alırız doğrudur ama elimizin zarar görmesini engelleyemeyiz.

birisi size hakaretlerde bulunduğunda ona tepki vermeniz sizin doğal halinizdir. bu egoda kayıtlıdır çünkü size çocukluktan itibaren öyle yüklemişlerdir. öğle çevrenizden öğrenmişsinizdir.

tepki verdiğinizi izlerseniz enerjiyi alırsınız ama tepkiyi yinede verirsiniz. AMA SİZ TEPKİ VERİRSİNİZ ŞEYTAN SİZİ KULLANARAK TEPKİ VERDİRMEZ.

izlediğiniz hiçbir uygulama sizin onayınız olmadan gerçekleşmez. bu durumda ağzından çıkan herşeye onay verdiğini gösterir. yani farkında bir insan tepki de verir küfür de eder. çünkü farkındalık tamamen başka birşeydir.

FARKINDALIK , İYİ BİR İNSAN OLMAK FİLAN DEĞİLDİR.

Edison farkındadır. Ampülü keşfettiğinde rakibi Teslaya neler yaptığını herkes biliyor.

Farkındalık ve Aydınlanma yine karışıyor. Bnu hep dini duygularınızla düşündüğünüzü gördüm.

1)Farkındalığın din ile bir ilgisi yoktur
2)Farkındalık sadece bir oyundur. yani izleyerek düşünce ve duygularını yönetmenin adıdır.

düşünce ve duyguların iyi veya kötü olması diye birşey olmaz. çünkü iyi verya kötü kavramı sonradan uydurulur. kime ve neye göre iyi veya kötü.

Aydınlanma ise;

Farkındalığın sonsuz hale gelmesi ile duygu ve düşüncelerinin hakimi olmaktan daha da ötesinde özvarlığına (yaratıcıya) ulaşıp kontrolü ona bırakmandır. Kıddesurruh evliyaların anlatımlarına göre aydınlandığında sana bir melek daha verilir ve senin düşünce ve duyguların o melek tarafından korunarak tepki vermen dahil herşey daha ağzından çıkmadan engellenir.

bir örnek ile açıklayalım;

"Peygamber efendimize bir düğün haberi gelir. Çalgılı bir eğlencedir. Peygamber efendimiz bu daveti kabul eder ve düğüne gitmek için hazırlanır. Fakat daha sonra yolda uyuyakalır ve oraya ulaştığında düğün bitmiştir." (Kütübü Sitte)

Bakın peygamber düğüne gitmek istiyor ama istesede gidemiyor çünkü melekler onu kontrol ediyor. Çünkü aydınlanma var burada.

Ben aydınlanmış değilim. Aydınlanma zordur. Yıllar sürer.

Lütfen bir kez daha bana aynı şeyi söylemeyin yok sen tepki verdin kızdın sen farkındalığı bilmiyorsun vs. Farkındalık sadece bir oyundur. Bir kişisel gelişim egzersizidir.

Fakat aydınlanma İnsanı kamil olmaktır. farkındalığı bilip farkındalık üzerine yıllarını vererek zamanla sinirin ve öfken azalır. mesela ben ayda 30 kez kızan biriyken farkındalık uygulamalaıyla bu sayıyı ayda 5 keze düşürebilirim . Ama 0 a düşüremem.

0 olduğunda zaten Aydınlanma gerçekleşiyor. Ki ben ne evliyayım nede aydınlanmış biriyim. Sadece tepkilerimi ve düşüncelerimi izleyebiliyorum gereksiz yere sinirlenmiyorum. Mesela eskiden trafik sıkışıkken öff derdim daral gelirdi şimdi gelimyor gülüyor geçiyorum gibi. Ama adam gelip bana yumruk atarsa bende ona atarım yani. Bunlar farklı şeyler.

Bunu iyi anlayın. Bir sürü aramızda yeni site açmış burada aklı sıra bizi kötüleme gayretinde olan insanlar oldu. Çok şükür Allah onların oyunlarını bozdu onlara fırsat vermedi. Siz de bu oyunlara daha fazla alet olmayın.

Bu iddayı ortaya atanlara söyledim. Madem farkındalık benim anlattığım gibi değil siz anlatın dedim cevap yok =) çünkü birşey bildiklerinden değil sadece kötülemek onların derdi.

Ben sıradan biriyim. Sizde öylesiniz. Farkındalık da herkesin yapabileceği sıradan bir uygulama. Kafaya takmıyorsun sadece gereksiz şeyleri bu kadar. Yazının başndada söyledim. FARKINDALIĞI BAŞARINCA BİRŞEY OLMUYOR DEDİM. SİZ YİNE AYNI SİZ OLUYORSUNUZ DEDİM SADECE DAHA RAHAT VE DAHA AZ KAFAYA TAKAN DAHA GÜÇLÜ BİRİ OLUYORSUNUZ.

Aydınlanma durumunda ise ki evliyaların başardığı uygulamalardır o zaman sizin hata yapmanızı engelleyen melekler görevlendiriliyor. Bunuda batı felsefesei baş melek ile irtibat vs. gibi başka yollar ile anatmaya çalışsada tasavvufi bir boyuta hakim olmadan aydınlanmanın imkansız olduğunu söyleyebiliriz.

yani normalde kontrol panelimzi şeytan yönetiyor.
farkındalık olunca kontrol panelimizi biz yönetiyoruz
aydınlanma olunca kontrol panelimizi melekler yönetiyor ve istesek de hata yapamıyoruz.,
https://zihinokulu.yetkin-forum.com

Farkındalık Ne değildir?
1 sayfadaki 1 sayfası